Cesur ama zarif gelinlik modelleri

Beyaz, gelinlik denince ilk aklımıza gelen renktir.

Gelinlik&Abiye Hit: 1623 / Yorum: 0 / 15 Ocak 2014 17:24
Cesur ama zarif gelinlik modelleri
-A +A

Uzun bir duvak, kabarık bir etek… Ne var ki artık bu klasik sınırlar epey değişmiş durumda. Özellikle bu sezonda en çok dikkat çeken değişiklik de gelinlik modellerine renklerin katılması oldu. Pastel tonlarının ağırlıkta olduğu seçenekler arasında daha iddialı tonlar olsa da Türk kadınlarının tercihi yumuşak tonlardan yana. İşte önümüzdeki günlerde evlenmeyi planlayan gelin adayları için, farklı ama fark edilebilen, cesur ama zarif modeller…

Renkli

Bej ve kırık beyaz renkler uzun zamandır düz beyaza alternatif olarak kullanılmaya başlanmıştı. Son yıllarda diğer renkler de bu skalaya katıldı. Bunların arasında ilk sıralarda pembe ve mavinin olduğunu görüyoruz. Bu yıl sarı da moda renklerden biri olduğundan pek çok tasarımcı, gelinlik modellerine bu rengi kattı. Sarının, kullanım açısından gerçekten de zor bir renk olduğunu söylemekte fayda var. Ama taşıyabilen kadınlara başka bir hava verdiği de inkar edilemez. Bu renk grubundan bir gelinlik seçmeyi düşünüyorsanız, ilk yapmanız gereken sizin için doğru renk ve tonu bulmak. Sonrası inanın çok kolay! Ama tercih edeceğiniz kumaşın da model seçiminizde çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Yanlış bir kumaş seçimi modelinizin kalitesini düşürebilir, unutmayın.

Detaylar: Sevdiğiniz rengin pastel tonunu tercih edebilirsiniz. Kumaşın kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Takip edilecek tasarımcılar: Atelier Aimee, Keneth Pole, Vera Wang, Pnina Tornai, Kirstle Kelly, Reem Acra.

Çiçekli

Önümüzdeki aylarda evlenecekseniz gelinliğinize katabileceğiniz en güzel detay çiçek olacaktır. Kumaş ve model seçimlerinizi de buna göre yapabilirsiniz. Cıvıl cıvıl, çiçekli ince kumaşlar, uçuşan tüller arasında hafif renkli çiçekler serpiştirilmiş hoş bir gelinlik tercihiniz olabilir. Çiçekleri gelinliğiniz üzerinde aksesuar olarak kullanabileceğiniz gibi, bütün havayı verecek temel nokta olarak da ele alabilirsiniz. Daha sade bir model istiyorsanız, çiçekleri gelinliğin renginde de düşünebilirsiniz. Daha iddialı modeller için ise çiçek sayısını arttırabilir, renklerini zenginleştirebilirsiniz.

Detaylar: Çiçekler her yerde. Saçınızda, yakanızda, eteğinizde ya da duvağınızda… İsterseniz de hepsinde...

Takip edilecek modacılar: Pnina Tornai, Atelier Aimee, Lara Helene, Monique Huillier, Oscar de la Renta.

Straplez

Türk kadınlarının gelinlikte en çok tercih ettiği model straplezdir. Oysa bu modelin kullanımı gerçekten zordur. Öncelikle gelinliğin gerçekten çok iyi bir kalıpta oturtulması gerekir. Biraz gevşek olduğu anda, her an düşeceği endişesiyle onu sürekli çekiştirebilirsiniz. Bu da son derece nahoş bir görüntüye sebebiyet verir. Bu yüzden eğer straplez giyinmeyi düşünüyorsanız tercihinizi çok emin olduğunuz bir yerden yapmanızı ve provalarınızı aksatmamanızı öneririz. Gelinliğinizi hazır bile alsanız öncesinden birkaç kere denemeyi ihmal etmeyin. Ayrıca son dakikada kilo da vermeyin!

Detaylar: Alt tarafın önemi yok. Önemli olan üstü! Gelinliğin askısız olması en belirleyici noktasıdır.

Takip edilecek tasarımcılar: Akay, Elie Saab, Oscar de la Renta, Sophia Tolli, Yunko Yoshioka, Ines Di Santo.

Pırıltılı

Gelinlikte ışıltı daha çok kış modelleri için akla gelen detaylardandır. Çünkü kapalı mekan düğünlerinde ışıklar ve gece loşluğunu göz önüne alarak daha ışıltılı, daha belirgin çizgileri olan, işlemeli, dantelli gelinlikler düşünülebilir. Ama son zamanlarda ışık sistemleri o kadar gelişti ki istenilen yerde, istenilen ortamı kurmak mümkün. Bu durumda pırıltılı gelinlik modelleri de dört mevsime yayıldı. Doğrusunu isterseniz her modacı koleksiyonlarını hazırlarken bu tür çarpıcı modellere mutlaka yer verir. Pırıltıyı kenarlarla, bitişlerde gibi belli bölgelerde sınırlayarak modelinizi daha zarif tutabilirsiniz. Yine de abartmak sizin hakkınız. İsterseniz, baştan aşağı parlayabilirsiniz.

Detaylar: Modelin tamamında ya da belli bir bölgesinde yoğunlaşan her türlü parıltı.

Takip edilecek tasarımcılar: Bagdley Mischka, Jenny Packham, Platinium, Keneth Pole, Akay.

 
Kaynak: Perfect Wedding

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları